Moda fotoğraf çekimi, moda dünyasının yansıtılması konusundaki en önemli etmendir. Etkili bir moda katalogu da aynı şekilde önem taşır.

Moda çekimlerinde kıyafetlerin, aksesuarların, mankenlerin ve çekimin yapılacağı mekanların önemine yer veren fotoğrafçı, belirli bir tema ya da konu ile çekimleri gerçekleştirir.  Moda çekimleri, diğer fotoğrafçılık hizmetlerine göre daha fazla efor ve zaman gerektiren çekimlerdir. Mekan çeşitliliğinden ziyade, doğru ürünler için doğru mekan seçimi ve buna istinaden mekanın dekorasyonunu da üstlenen fotoğrafçı, en etkili sonucu almak için provalar yapar ve demo çekimlerle en nihai kararı vermek için sizinle organize olur.

Moda çekimleri sırasında en önemli ayrıntılardan biri olan model (manken) yönlendirme, deneyimli fotoğrafçımız tarafından da organize edilir. Makyajdan, saç rengine, ojeden aksesuarlara kadar her detay demo çekimlerde fzibilite edilerek sonuç odaklı hareket edilir.

Moda fotoğrafçılığının vazgeçilmezi olan dijital işleme (rötüş) aşamasında, her detay her renk özel olarak işlemden geçer. Katalog, web sitesi ve diğer görsel mecralarda kullanılacak moda fotoğrafları, uzman dijital işlemelerden geçerek yansıtılmak istenen en kaliteli hale getirilir.

Moda Katalog Fotoğraf Çekimleri